Pielęgnacja dłoni i stóp

ZABIEG BIOLOGICZNY - PIELĘGNACYJNO-ODŻYWCZY


Zdrowe i naturalnie wyglądające paznokcie to efekt regularnego wykonywania biologicznego manicure lub pedicure. 

Na czym polega ?
Podstawowym założeniem manicure/pedicure biologicznego jest łagodne traktowanie paznokci. W czasie zabiegu nie stosuje się więc używanych w zabiegu tradycyjnym, metalowych narzędzi: cążek, nożyczek itp. Paznokcie skracane są za pomocą pilniczków, natomiast skórki nie są wycinane, lecz odsuwane, po uprzednim zmiękczeniu, przy użyciu drewnianego patyczka. 



MANICURE I PEDICURE  TRADYCYJNY


Manicure i pedicure tradycyjny jest najpopularniejszą metodą w pielęgnacji paznokci i dłoni oraz stóp. 

Profesjonalny zabieg tradycyjny nie skupia się jedynie na pielęgnacji samej płytki paznokciowej. Jest to manicure/pedicure, który uwzględnia całą dłoń bądź stopę klientki. Zabieg polega na skróceniu paznokci i nadaniu im odpowiedniego kształtu, usunięciu i wycięciu skórek cążkami lub opracowaniu frezarką, zastosowaniu odżywczego peelingu ,pokrycie paznokci odżywką lub kolorowym lakierem oraz wmasowanie kremu bogatego w składniki nawilżające i odżywcze. 


ZABIEG SPA DŁONI I STÓP


Często mówimy o pielęgnacji twarzy, włosów czy całego ciała. Jednocześnie zapominając o pielęgnacji dłoni. Jest to zabieg wielce niedoceniany, a równie ważny! Dłonie są częścią ciała, która jest najbardziej narażona na działanie  niekorzystnych czynników środowiska zewnętrznego, m.in chlorowanej wody, detergentów, substancji chemicznych, oraz czynników atmosferycznych.  Skóra dłoni pozbawiona jest praktycznie gruczołów łojowych, ma również bardzo cienką tkankę tłuszczową. Elementy te prowadzą do jej szybkiego starzenia się. Skórę dłoni można chronić używając oraz stosując kremy ochronne, jednak przynajmniej raz na jakiś czas powinniśmy wykonać zabieg pielęgnacyjny w wyspecjalizowanym gabinecie kosmetycznym. 

Jest to zabieg odprężający i relaksujący, który w kolejnych fazach zabiegu obejmuje:

  • skrócenie i opiłowanie paznokci z uwzględnieniem kształtu dopasowanego do budowy paznokcia;

  • odsunięcie, zmiękczenie i usunięcie nadmiaru skórek wokół płytki paznokciowej;

  • wykonanie peelingu ,dzięki któremu zostanie usunięty obumarły naskórek,dzięki czemu będą lepiej wchłaniane składniki odżywczych;

  • przeprowadzenie odprężającego, relaksującego i regenerującego skórę masażu;

  • nałożeniu maski, która nawilży i wygładzi skórę dłoni i stóp;

  • moczenie dłoni lub stóp w ciepłej parafinie, która rozgrzewa, nawilża, pojędrnia skórę oraz rozluźnia mięśnie;

  • przygotowaniu paznokci do pomalowania ich odżywką lub kolorowym lakierem

 

KĄPIEL PARAFINOWY NA DŁONIE I STOPY


Zabieg parafinowy jest idealnym rozwiązaniem dla popękanej, przesuszonej i zniszczonej skóry dłoni oraz stóp. Regeneruje zarówno skórę jak i paznokcie. Skóra po zastosowaniu parafiny staje się idealnie gładka i miękka, a efekt zabiegu utrzymuje się do kilku dni. Polecana jest szczególnie w porach jesienno-zimowych, ze względu na swoje mocno rozgrzewające działanie. Parafina wzmacnia rozdwajające paznokcie i przywraca skórze zdrowy wygląd również po zabiegu stylizacji paznokci. Okład z parafiny powoduje otwarcie porów skóry i stymuluje krążenie krwi, wpływa leczniczo na kości i stawy.
Dzięki zastosowaniu produktów pielęgnacyjnych na bazie kolagenu zabieg ma na celu głębokie nawilżenie, rozjaśnia przebarwienia i opóźnia procesy starzenia skóry. 

Przebieg zabiegu:

  • zastosowanie peelingu( usunięcie martwego naskórka);

  • wmasowanie preparatu pielęgnacyjnego;

  • zanurzenie dłoni w podgrzanej parafinie, badź nałożenie parafiny na stopy za pomocą gazy nasączonej parafiną;

  • założeniu rękawic/skarpet foliowych, a następnie rękawice bądź skarpety frote;

  • po upływie  ok. 15 min zdejmujemy parafinę.

 


Przeciwwskazania:

  • egzema;

  • grzybica rąk, bądź paznokci;

  • alergia na parafinę lub jej pochodne.


U osób z niewydolnością układu krążenia nie należy stosować okładów parafinowych jednocześnie na dużej powierzchni ciała.

 

Manicure japoński

Jego korzenie sięgają podstaw naturalnej pielęgnacji wywodzącej się zJaponii, zatem jest to kolejny z urodowych tricków Japonek.

Celem zabiegu jest odżywienie, regeneracja i wzmocnienie słabych, rozdwajających się i łamliwych paznokci. Manicure japoński opiera się wyłącznie na naturalnych składnikach,którymi są:

  1. pyłek pszczeli

  2. kreatyna

  3. witamina A i E

  4. krzemionka z morza japońskiego

Powyższe składniki, które zostają pieczołowicie wmasowane w płytkę paznokcia nie tylko nawilżają, ale także sprawiają, że paznokcie wyglądają niesamowicie zdrowo!

 

MANICURE I PEDICURE HYBRYDOWY

Jest jednym z najnowszych trendów w stylizacji paznokci. 
Trudno byłoby znaleźć kobiety, które nie przywiązują wagi do wyglądu swoich dłoni i paznokci. Trudno jest również znaleźć te, które z wyglądu swoich paznokci są w pełni zadowolone. Najwięcej zastrzeżeń na ogół budzą paznokcie i to właśnie one są powodem do zmartwień . Jeżeli są one wizualnie lśniące, mocne i kształtne, nie mamy powodów do niepokoju. Jednak niełatwo znaleźć kobietę, która może pochwalić się takim szczęściem.


Na czym polega zabieg? 

Wykonywanie manicure lub pedicure hybrydowego nie różni się aż ta bardzo od zabiegu tradycyjnego (mechanicznego), któremu poddawane są paznokcie.

Pierwsza faza zabiegu to oczywiście przygotowanie paznokci polegające na usuwaniu skórek , opiłowaniu i zmatowieniu płytki paznokciowej, zastosowaniu odżywczego peelingu.

Drugim krokiem jest nałożenie bazy, właściwego koloru oraz top-u(nabłyszczacz). Każdy warstwa jest utwardzana przez kilka minut pod lampą UV.

Wmasowanie kremu bogatego w składniki nawilżające i odżywcze. 

Zabieg jest krótszy niż w przypadku czasochłonnych tipsów,żelu czy akrylu i trwa około 60-80 minut, co jest kolejną zaletą tej metody.

Aby usunąć stylizację trzeba jednak ponownie udać się do salonu  kosmetycznego. Do jego usunięcia potrzeba bowiem specjalnego płynu. Zaraz po usunięciu można wykonać jakąkolwiek inną stylizację – manicure hybrydowy jest na tyle delikatny, że nie powoduje zniszczenia płytki i jej regeneracja nie jest konieczna.

 

MANICURE TYTANOWY

Metoda stylizacji SNS proponuje innowacyjny manicure o tytanowej trwałości. Produkt SNS to zupełnie rewolucyjny sposób na zdrowe i zadbane paznokcie, teraz dostępny już w Polsce. Z Manicure Tytanowym na produktach SNS paznokcie są błyszczące, naturalnie cienkie i mocne.

Nareszcie zdrowe paznokcie twarde jak skała, ładne naturalne i takie na jakie czekałaś całe swoje życie bez użycia odżywek, cienkie jak lakier!

Wykorzystywane produkty są zupełnie bezpieczne. Zawierają: wapń, tytan, witaminę E, które naturalnie odżywiają i wzmacniają paznokcie nie zawierając przy tym żadnych szkodliwych substancji. Manicure tytanowy jest doskonałą alternatywą dla paznokci żelowych, akrylowych oraz hybrydowych.

Manicure tytanowy – efekty:

  • naturalna grubość paznokcia

  • bez utwardzania w lampie UV

  • wzmocnienie naturalnej płytki paznokciowej

  • tytanową trwałość (od 4 do 6 tygodni)

  • bomba witaminowa, już od pierwszego użycia odżywia naturalne paznokcie

Skład:

DWUTLENEK TYTANU - (biel tytanowa) związek często stosowany w produkcji kosmetyków mineralnych. (otrzymywany ze sproszkowanych i sterylnych minerałów, startych na proszek, następnie mieszane z pigmentami) mineralny filtr dla światła UVA i UVB .
Stosowany w białych kremach, mleczkach, pudrach, lakierach a przede wszystkim w odzywkach do paznokci.

NADTLENEK BENZOILU -substancja odkażająca, stosowana w kosmetykach przeciwtrądzikowych.

POLIMER AKRYLOWY - szerokie zastosowanie:

w stomatologii: zastępuje porcelanę, budowane są szyny przy złamaniu szczęk.

w żelach uv- nadaje przejrzystość ,twardość i odporność na złamanie (żele, które są ciężkie w opracowaniu maja domieszkę polimeru akrylowego)

żel przeciwbólowy Voltaren termal

Co pokazuje, że jest to substancja bezpieczna, bo możemy bezpośrednio nakładać ją na skórę lub mieć we wnętrzu organizmu.

CYJANOAKRYLAN – związek wykorzystywany w medycynie od ponad 50 lat. Po raz pierwszy zastosowany na szeroka skale podczas wojny w Wietnamie. Szybko skutecznie zaklejał rany, efekt był porównywalny z tradycyjnym szyciem nićmi. Obecnie kleje cyjanoakrylowe nazywane są klejami tkankowymi, gdyż są stosowane w okulistyce oraz podczas zabiegów kardiochirurgicznych. Skleja naczynia krwionośne, do zaklejania drobnych ranek. Działa lokalnie, nie dostaje się do krwiobiegu.

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności